MENÜ
                                      Masszázs....Neked
Felfrissülés a tesnek,és a léleknek.........

Üdvözöllek az oldalamon



Masszázs Általános ismertető


Masszázs, gyógymasszázs (gyógyító masszázs), frissítő masszázs, szépítő masszázs, sport masszázs, relaxációs masszázs, hidratáló masszázs ...
Sok megnevezést használunk a masszázs folyamatára, annak különböző változatait takarva velük.

Rohanó életmódunk, a növekvő stressz, az egyre jobban jellemző bizonytalanság, a mozgásszegény életmód, a helytelen testtartás, sok esetben az egyoldalú fizikai megterhelés, mind hozzájárulnak ahhoz, hogy izmaink aszimmetrikussá-túlfeszítetté váljanak.

A masszázs az egyik legősibb és legkellemesebb természetes (káros mellékhatásoktól mentes) módszer, a betegségek megelőzésére és gyógyítására, az egészség megőrzésére.
A masszázsterápia során alapvető a vérkeringés fokozása, melynek hatására felgyorsul a különféle lerakódások felszívódása, csökken a lerakódott zsír mennyisége.
Megszünnek a bőr alatti kötőszövetben lévő feszülések, letapadások.
Fokozódik a nyirokkeringés, változik az anyagcsere, a testhőmérséklet, a légzés, fokozódik a vizelet kiválasztás, ezáltal a méregtelenítés.
Masszázs után növekszik az izomzat teljesítőképessége, az elvégzett izommunka gyorsabbá és kitartóbbá válik.
A masszázs csodálatos hatást fejt ki az idegrendszerre is.



Mikor nem ajánlott a masszázs? 

Masszázs esetében is vannak bizonyos szabályok, melyeket be kell tartani, vannak olyan ellenjavallatok, amikor nem szabad masszíroztatni, a masszázs első számú alapszabálya is ez: Ne árts! Rosszindulatú daganatok (sebészeti vagy gyógyszeres kezelést igénylő stádiumban),Keringési zavart okozó szívbetegségek,Érrendszeri betegségek, kezeletlen magas vérnyomás,Súlyos érelmeszesedés,Infarktus utáni súlyos visszérbántalmak,Minden akut gyulladásos megbetegedés (visszérgyulladás, izületi gyulladás),Minden akut és krónikus fertőző betegség (tbc stb.),Fehérvérűség (leukémia, anemia, heamophilia),Tüdőasztma gyakori rohamok esetén,Aktív fekélyek, (gyomor-, ill. bél) veseelégtelenség, vesekő,Hirtelen fellépő ájulási rohamok (epilepszia, Adams-Stokes szindróma),Krónikus alkoholizmus, súlyos májzsugor, nedvező ekcéma, kiterjedt sebek,Pajzsmirigy-túlműködés szervi panaszokkal kísérve,Nem kompenzált cukorbetegség, vészes súlycsökkenés, ill. növekedés, terápiás röntgenkezelés utáni első hat-hét.


 

Asztali nézet